Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polska zbyt droga na Sylwestra?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Jakie miejsca Polacy wybierają najczęściej na przywitanie Nowego Roku za granicą? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl pokazują, że w pierwszej trójce najchętniej wybieranych krajów znajduje się Egipt, Tunezja i Grecja.

W Egipcie taniej niż w Zakopanem!

To nie żart, koszt świętowania sylwestra na skuterach w Zakopanem w przeliczeniu na parę wynosi 1100 zł za noc! Na spragnionych przygód czeka wyprawa na skuterach śnieżnych połączona z ogniskiem i widokami na Zakopane oraz Podhale. Organizatorzy zapewniają rozrywki od godziny 22 oraz kameralną ucztę w górskim plenerze. Natomiast 7 dni w Egipcie z przelotem, wyżywieniem all inclusive i dyskoteką kosztuje 2058 zł za parę. Jest to spora różnica jeśli weźmiemy pod uwagę ilość noclegów oraz odejmiemy koszt przelotu. Daje to możliwość świętowania nie tylko sylwestra, ale też Świąt Bożego Narodzenia w ciekawym miejscu. Takie argumenty zasadniczo wpływają na to, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie sylwestra poza granicami kraju. Jednak często trzeba liczyć się z tym, że na zorganizowanych wyjazdach zagranicznych może nas ominąć huczna zabawa sylwestrowa, ponieważ większość ofert rezygnuje z tego typu imprez i co najwyżej możemy przywitać Nowy Rok na zabawie tematycznej prowadzonej przez animatora wycieczki. Dlatego warto zwrócić uwagę co w ofercie wypoczynku organizatorzy proponują w ramach przywitania Nowego Roku. Niestety może się okazać, że hotel nie organizuje zabawy sylwestrowej, lub jest ona związana z dodatkową opłatą, natomiast biuro podróży może zapewnić jedynie standardowe atrakcje animatorów.

Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne oferty sylwestrowe

Przyczyną rosnącego zainteresowania wobec zagranicznych ofert sylwestrowych są między innymi wysokie ceny podyktowane przez organizatorów zabaw, lub pobytów sylwestrowych w Polsce. Jednak nie jest to jedyny powód. Zamknięte imprezy sylwestrowe są bardzo do siebie podobne i brakuje im oryginalności. Zagraniczne wyjazdy mają w sobie nutkę przygody, nowości. Dają możliwość oderwania się nie tylko od klimatu w którym żyjemy na co dzień, ale też pokazują nam inną kulturę, mentalność i sposób zabawy. Najpopularniejsze kierunki to Egipt, który wybrało ponad 32 proc. Internautów. Druga w kolejności jest Tunezja (13,05 proc.), a potem Grecja (10,32 proc.) - według badań przeprowadzonych przez serwis sylwestrowy.pl. Kolejnym czynnikiem warunkujacym wybory Polaków jest pogoda, która zasadniczo wpływa na nastrój, dlatego wolimy świętować sylwestra w ciepłych krajach gdzie chłodny podmuch zimy nas nie dosięgnie. Wszyscy którzy zdecydują się na powitanie Nowego Roku za granicą mogą liczyć na niezapomniane chwile spędzone na zabawie pod palmami na plaży. Turyści mogą również poznać nowe kultury i lokalne smaki. Zabawa sylwestrowa za granicą nie jest już astronomicznym wydatkiem, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy możemy skorzystać z licznych propozycji last minute, gdzie oferowane są spore zniżki. Niektóre oferty zaczynają się już od 1000 zł. Dlatego czasem warto zaszaleć i wrócić nie tylko z pamiątkami, ale także wspomnieniami pozostającymi w pamięci na lata.


otoo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl